Tradičné oblastné vínka k ponuke na košt…Weinprobe, Weinkost.

“KVALITNÉ VÍNKA MONARCHIE V CENÁCH REPUBLIKY.”

Tvoríme vínko aj nad rámec rodinnej gastro- prílohy. Nadprodukciu famílie ponúkame na košt,… sprobovať nami udržiavané sorty a zachované recepisy tvorby vín :

TRADIČNÉ OBLASTNÉ VÍNA- Pressburger “Amber Vinum”/ Bratislavské jantárové víno“( iba hrozno pôvodných odrôd našej oblasti, živé kvasinky z vinice, postup tvorby danej oblasti bez prístupu železa, aditív, chémie či filtrácie k vínku)                                                                                                                                                                        V druhých kategóriach autentickosti- prirodzenosti vín pre menej náročného klienta netvoríme:                                                                                                                                      OBLASTNÉ VÍNA- prístup železa k vínu.Hrozno a postup tvorby danej oblasti,  aditíva, chémia, filtrácia) MEDZI-OBLASTNÉ (moderné) VÍNA- prístup železa (ocele) k vínu. Miešanie odrôd, hrozna, kvasiniek a výroby, rôznych oblastí a krajín. Aditíva, chémia, filtrácia. Bez typických znakov oblasti, identity.

V kľude pokračujeme potechou našich priateľov, kamarátov, susedov, známych…Pohoda do žitia, prezentácia tradícií našej lokalitky.

História famílie MALATTSCHEK. Tešíme sa s Vami XI. generácií pôvodnými sortami Pressburger Weinbaugebiet, Pressburgerlandu.                          350-ročný súzvuk jedinečnej zeme, klímy a révy s rodinou vinohradníka. Bez prerušenia, s úctou k filozofii predkov hospodárime v lokalitke Limbach. Pre pôžitok nás všetkých, relax v deň všedný i sviatočný.

Naša filozofia. V každej fľaške Vášho “Amber Vinum” drieme zdedená  múdrosť pokolení v živlovej rovnováhe prírody. Výnimočné sorty zavážia viac ako drahé technológie. K hrozienku pristupujeme tradičným Prešpurskýmim umom. a srdcom. Spontánnosť v telnatý jantárový mok. Pokračujeme v tvorbe vína s prírodnou bio- kultúrou priamo z vinice.Bez aditív, chémie či filtrácie. Snaha sa zúročuje na chuťových zážitkoch a zdraví našich vínkoštérov.                                                                                                                        « Menej je viac ».

Ponuka pre pohodu a potechu. Naše vinohradníctvo pri kostole sv.Theobalda otvorením sezóny hojrige dňom sv.Martina ponúka mladé bujaré vínka, zatiaľ bez archívneho potenciálu. Dľa stavovských regulí, až vínka dozreté pre fľašku ukladáme do limbašských pištolí, Zapfkrugu či Zapferu…     Počnúc jeseňou, putujú naše « priania » s vinetou famílie do gastro-zariadení,  vinoték a archívov našich hostí, známych, kamarátov a priateľov.

Pôvodné sorty, tvorba pre Vás:
ŽIVOSŤ – NATURAL -BIO, plnosť, štruktúra vínka môže byť na dne našich fliaš i jemne viditeľná. Kultúra svedčí o stále živom chémiou nenarušenom tele vínka. O niečom čo Vás duševno- fyzicky obohatí…  :-D

Nová vinohradnícka sezóna sa v našej oblasti už stáročia začína prezentovať na Martina. Na tento sviatok HOJRIGE- mladého vínka tradične prezentujeme nový potenciál najskorších sort našej lokalitky: Findling (Bouvier), Muškáty…

SELEKTION 0,75l                                                                                                             Muskat Gelb & Blau, voňavá, harmonická “tradícia” našej vinohrad. oblasti. (hojrige- nové víno, základná cena bez archivácie 6.90 e) Bouvier (ľutujeme, už nedostupné)

PRIVILEGIUM 0,75 l                                                                                                                Silvaner Schwarz(Blau), (Cirifandel Schwarz)  legendárna, kráľovska modrá sorta našej Bratislavskej vinohrad. oblasti. (pôvodnou metódou Beerenschalen & Hehesatzlagerung) Rothgipfler (spontánny kríženec: Tramín x Veltlín červený) metódou Beerenschalen & Hefesatzlagerung Zierfahndler Roth, (spontánny kríženec: Veltlín červený x Tramín) m. Beerenschalen & Hefesatzlagerung.

ČERVENÉ VÍNKA 0,75 l

Fränkische – Frankovka modrá, Schwarzriesling (ľutujeme už nedostupné) . Pinot Klevner Blau (ľutujeme už nedostupné)                                                                        F

Komentáre sú uzavreté.